
Ska din skolklass åka på klassresa och behöver samla ihop pengar? Ni kanske ska åka på en skolresa eller en utflykt. Oavsett vilken anledning ni har för att tjäna pengar till klassresa så hjälper vi er!
En av det stora fördelarna med DelikatessKungens koncept är att ni inte behöver sälja mycket för att det ändå skall bli riktigt bra med pengar. Ju fler produkter ni säljer – desto högre förtjänst per produkt!
Beställ ett gratis säljpaket och få allt material ni behöver för att komma igång.
Varje deltagare kan dela sin personliga webbshop och ta upp beställningar via Mina sidor.
När försäljningen är klar skickar kontaktpersonen in gruppens order.
Produkterna levereras till vald adress och ni delar ut dem till kunderna.
Hur går det då till? Jo, era intäkter till gruppen kommer genom försäljningen av våra populära produkter. Sortimentet består av vår uppskattade salami i fem olika smaker, vår prisbelönta cheddarost, äkta handgjorda belgiska praliner, Parmigiano Reggiano, Grana Padano, ekologisk extra jungfruolivolja av hög kvalitet och vår presentlåda fylld med delikatesser att ge bort. DelikatessKungens produkter är, utöver den goda smaken, väldigt enkla att sälja och ger en väldigt hög vinst per såld produkt.

Det finns flera sätt att tillsammans finansiera sina drömmar, att baka, utföra eller arrangera ett arrangemang på egen hand. Detta kan vara bra men det finns alltid stor risk att planeringen och alla arbetsuppgifter tar alldeles för mycket tid. Vi hör också om klasser och skolor som stöter på problem då man ibland behöver söka tillstånd för aktiviteterna.
När man väl utvärderar aktiviteten brukar det bli ett förhållandevis litet tillskott till klassen. Att få in pengar till klassen eller att tjäna pengar till laget behöver inte vara så svårt. Vi på DelikatessKungen hjälper er att få in pengar med lättsålda kvalitetsprodukter. Utöver goda produkter hjälper DelikatessKungen även er skolklass med tips hur man så effektivt som möjligt kan tjäna pengar till klassresan.

"Vi är supernöjda med försäljningen! Vi sålde till grannar, släktingar och arbetsplatser."

Ni tar först upp beställningar på produkterna i appen eller säljkatalogen. Vi skickar er exakt det antal produkterna som ni har beställt och behöver därför inte tänka på returer eller bli stressade över att sälja ett antal produkter. Fri frakt ingår alltid från oss om hela klassen beställer minst 65 produkter tillsammans. Inga konstigheter, utan bara raka rör! Med DelikatessKungen tjänar ni snabbt pengar till klassresan och er skolförsäljning står alltid i första rummet. Läs mer om hur enkelt det fungerar.
Vi har lång erfarenhet när det gäller försäljning för klassen och vet precis vad vi gör. Under årens lopp har många skolklasser valt att samarbeta med oss och vi har hjälp till med bra försäljning i hela Sverige. Sedan 1992 har fler än 25.000 skolklasser och föreningar sålt våra produkter och dragit in över 250 miljoner kronor. När ni säljer till klassresan, skolresan, utbildningsresa med skolan eller klassaktiviteten vill vi hjälpa er att tjäna så mycket pengar som möjligt genom att ge en hög förtjänst per produkt. Våra produkter är omtyckta av många och lättsålda, därför blir jobbet väldigt enkelt för klassen eller skolan. Säljkataloger, varuprover, beställningslistor och vår app gör försäljningen ännu enklare och smidigare.
Vi finns med er hela vägen med tips, vägledning och support. Kontakta DelikatessKungen om du vill veta mer om hur ni kan få in pengar till er klassresa. Fyll på klasskassan genom att sälja DelikatessKungens produkter och gläd er åt alla nya möjligheter!


Nedan listar vi tre olika säljtips som kan hjälpa er lyckas med er försäljning.